Pirkėjas iš Vokietijos chemijos gamyklos praėjusį mėnesį atsiuntė mums užklausą su pastaba, kuri pradėjo ilgą pokalbį: "Mes visada nurodėme C276 mūsų rūgšties linijoms, bet mūsų konsultantas korozijos klausimais sako, kad C22 yra geresnis pasirinkimas šiai paslaugai. Jis tikriausiai teisus, bet niekas iš mūsų komandos nenaudojo C22 vamzdžių pavidalu. Ar galite paaiškinti, kodėl?"
Tas klausimas - "kodėl C22, ir kada?" - pasirodo dažniau, nei pripažįsta dauguma tiekėjų.Hastelloy C276dešimtmečius buvo numatytasis nikelio lydinys agresyvioms cheminėms medžiagoms ir dėl rimtų priežasčių. Tačiau C22 nėra rinkodaros atnaujinimas. Tai kitokia chemija, sukurta skirtingoms eksploatavimo sąlygoms, o tinkamoje aplinkoje ji išmatuojamu skirtumu lenkia C276. Netinkamoje aplinkoje nurodant tai švaistomi pinigai.
Šis straipsnis atsako į aštuonis klausimus, kuriuos pirkėjai iš tikrųjų užduoda svarstydamiC22 lydinio vamzdispirmą kartą - chemija, korozijos duomenys, kaip-suvirinimo našumas, dydžiai, kaina ir kada geriau naudoti C276. Visas produktas, be užpildo.
Produkto formos
Baras ir strypas
Plokštelė ir lakštai
Ritė ir juostelė
Vamzdis ir vamzdis
Tvirtinimas: flanšas, trišakis, alkūnė, reduktorius ir kt.
Kalimas: žiedas, velenas, apskritimas, blokas ir kt.

1 klausimas: mes visada naudojome C276. Kodėl turėtume pereiti prie C22?
NesHastelloy C22turi daugiau chromo, o C276 – daugiau molibdeno, ir šis skirtumas yra svarbus, kai jūsų paslauga yra oksiduojanti arba mišriai -oksiduojanti-redukuojanti, o ne tik redukuojanti.
C276 buvo sukurtas karštai druskos rūgščiai, šlapiam chlorui ir stipriai redukuojančioms sąlygoms - aplinkai, kur molibdenas kelia sunkų naštą. Vėliau C22 buvo sukurtas su kitokiu balansu: daugiau chromo oksiduojančiai terpei, šiek tiek mažiau molibdeno, bet vis tiek daug, ir metalurginiu būdu, dėl kurio suvirinimo šilumos paveikta zona tampa daug atsparesnė tarpkristaliniam poveikiui.
Jei jūsų paslauga yra koncentruotas HCl temperatūroje, C276 vis tiek yra teisingas atsakymas. Jei jūsų paslauga susijusi su oksiduojančiomis rūgštimis, mišriomis rūgščių srovėmis, išmetamųjų dujų desulfuravimo srutomis arba lauko -suvirintu vamzdžiu, kurio negalima atkaitinti po-suvirinimo tirpalu, C22 uždirba -, o priemoka nėra maža.
2 klausimas: kas iš tikrųjų skiriasi chemijoje?
Kompozicijos lentelė pasakoja istoriją. Svarbūs skaičiai yra chromas ir molibdenas - ir jie juda priešingomis kryptimis tarp dviejų klasių.
| Elementas | C22 (UNS N06022) | C276 (UNS N10276) | Ką reiškia skirtumas |
|---|---|---|---|
| Chromas | 20.0 – 22.5 | 14.5 – 16.5 | C22 turi ~37% daugiau Cr → stipresnė pasyvioji plėvelė oksiduojančioje terpėje |
| Molibdenas | 12.5 – 14.5 | 15.0 – 17.0 | C276 turi ~18% daugiau Mo → geriau redukuoja rūgštis |
| Volframas | 2.5 – 3.5 | 3.0 – 4.5 | Panašus; abu naudoja W atsparumui įdubimui |
| Anglies | Mažesnis arba lygus 0,015 | Mažiau arba lygus 0,010 | Abu žemi; C276 šiek tiek žemesnis |
| Geležis | 2.0 – 6.0 | 4.0 – 7.0 | C22 šiek tiek žemiau |
| Nikelis | Balansas | Balansas | Ta pati bazė |
| PREN (apskaičiuota) | ~ 65 | ~ 69 | C276 turi didesnį atsparumo įbrėžimams ekvivalentą |
Chromo C22 padidėjimas nėra laipsniškas -, tai yra 37 % šuolis virš C276. Būtent tai suteikia C22 pranašumą oksiduojančiose rūgštyse, šlapiame chlore su oksiduojančiomis priemaišomis ir mišriuose -rūgščių proceso srautuose, kur chemija nėra visiškai redukuojama. Molibdeno sumažėjimas yra tikras, bet nedidelis - C22 vis dar turi 12,5–14,5 % Mo, o tai yra daugiau nei daugelyje nikelio lydinių. Grynasis poveikis: lydinys C22 paaukoja nedidelį kiekį redukcinių -rūgščių savybių, kad būtų pasiektas didelis oksidacijos ir mišrios{14}}aplinkos efektyvumas.
3 klausimas: kiek geresnis yra C22 oksiduojant? Duok man skaičius.
Šio klausimo vengia dauguma tiekėjų puslapių, nes juose nėra duomenų apie korozijos greitį. Štai jis.
Atitinkamas Ni{0}}Cr-Mo lydinių atsparumo tarpgranulinei korozijai bandymas yra ASTM G28. Taikant A metodą naudojama verdanti geležies sulfato -sieros rūgštis (oksidacinė bandymo terpė), o B metodu – verdanti geležies chlorido -vandenilio chlorido rūgštis (agresyvesnė, tikrinamas ir atsparumas įdubimams, ir tarpkristaliniam atsparumui).
| ASTM G28 testas | C22 korozijos greitis (mm/metus) | C276 korozijos greitis (mm/metus) | Interpretacija |
|---|---|---|---|
| A metodas (oksidacinė terpė) | ~ 0.30 | ~ 0.50 – 0.60 | C22 yra ~40 % mažesnis → geresnis oksidacinis-vidutinis atsparumas |
| B metodas (agresyvus mišrus) | ~ 3.0 | ~ 3.5 – 4.0 | C22 yra šiek tiek geresnis mišriomis sąlygomis |
| ASTM G48 A metodas (duobės, CPT) | ~ 105 – 115 laipsnių | ~ 115 – 125 laipsniai | C276 CPT yra šiek tiek didesnis → šiek tiek geresnis grynas duobių susidarymas |
| ASTM G48 B metodas (plyšys, CCT) | ~ 75 – 85 laipsniai | ~ 70 – 80 laipsnių | C22 CCT yra šiek tiek didesnis → šiek tiek geresnis plyšių sąlygomis |
G48 duobių skaičiai gali jus nustebinti: C276 kritinė duobės temperatūra yra šiek tiek aukštesnė nei C22, nes C276 didesnis molibdenas ir volframas padidina PREN iki ~69, palyginti su C22 ~65. Tačiau G28 metodo A skaičiai pasakoja kitą istorijos pusę - oksiduojančioje bandymo terpėje, C22 korozuoja apie 40 % mažiau nei C276. Tai yra chromo pranašumas veikiant.
Praktiškas vamzdžių pasirinkimas: jei jūsų linijoje yra oksiduojančių rūgščių (azoto, chromo, geležies chlorido su oksidatoriais) arba mišrių proceso srautų, kur chemija svyruoja tarp oksidacijos ir redukavimo, C22 G28A pranašumas reiškia ilgesnį tarnavimo laiką. Jei jūsų linijoje yra koncentruotas HCl, laimi didesnis C276 PREN ir Mo kiekis.
4 klausimas: kaip su{1}}suvirinimo našumu? Negalime atlikti -suvirinimo atkaitinimo lauke.
Čia C22 atsiskiria nuo C276 vamzdynams, ir tai yra vienintelė dažniausia priežastis, dėl kurios pirkėjai atnaujina.
Tiek C22, tiek C276 yra mažai -anglies anglies lydiniai, kuriems nereikia po-suvirinimo terminio apdorojimo dėl karbido nusodinimo priežasčių. Skirtumas yra suvirinimo šilumos{5}}paveiktos zonos (HAZ) atsparumas korozijai. Suvirintas C276 gali sudaryti siaurą karbido ir intermetalinių nuosėdų juostą HAZ grūdelių ribose. Ši juosta yra jautri tarpgranuliniam atakai agresyvioje terpėje - problema, kuri nerodoma atliekant netauriųjų metalų bandymus, bet atsiranda naudojant, dažniausiai ties suvirinimo siūle.
C22 buvo chemija{1}}sukurta taip, kad slopintų šiuos HAZ kritulius. Rezultatas yra išmatuojamas: paskelbti duomenys apie C22 labai chloro -užterštoje mišrioje- rūgštinėje aplinkoje (tipiškos FGD sąlygos) rodo, kad HAZ korozijos greitis yra 0,04–0,07 mm per metus -, iš esmės atitinkantis netauriųjų metalų. C276 tokiomis pačiomis sąlygomis HAZ rodikliai yra 2–3 kartus didesni nei jo netauriųjų metalų.
Lauko-suvirintų vamzdžių ritėms -, kai negalima sudėti agregato į krosnį tirpalui atkaitinti -, tai yra lemiamas veiksnys. Vokietijos chemijos gamykla, kurioje mišrios-rūgšties apdorojimo linijos per vamzdžių stovą, negali lengvai suvirinti 6 colių lauko suvirinimo siūlės. C22 leidžia drąsiai praleisti šį žingsnį.Lydinys C276toje pačioje situacijoje reikia arba kvalifikuoto WPS su labai griežta šilumos įvesties kontrole, arba po{0}}suvirinimo tirpalo atkaitinimo, kuris gali būti fiziškai neįmanomas.
Štai kodėl pirkėjo korozijos konsultantas rekomendavo C22: jų paslauga yra mišri oksiduojanti-redukuojanti rūgšties srovė, o vamzdžių eigos yra lauko-suvirintos ritės esamoje gamykloje. C276 veiktų, tačiau C22 HAZ pranašumas pašalina gedimo režimą, dėl kurio senesnėse C276 linijose nutekėjo.
5 klausimas: ar C22 kainuoja daugiau? Kiek daugiau?
Taip. C22 paprastai kainuoja 10–15 %, palyginti su C276 mažo skersmens vamzdžiuose (NPS 1/2–4 colio), o didesnių dydžių vamzdžiai susiaurėja iki 5–10 %. Priemoka gaunama iš dviejų šaltinių: šiek tiek mažesnės gamybos apimties (C276 prieinamumas rinkoje didesnis) ir didesnis chromo kiekis.
Tačiau medžiagos kaina yra tik dalis įdiegtų sąnaudų lygties. Jei C22 pašalina būtiną atkaitinimą po-suvirinimo tirpalo - ir lauko-suvirintų ričių esamoje gamykloje, dažnai - sutaupytos gamybos sąnaudos gali viršyti medžiagų kainą. Po-suvirinimo tirpalo atkaitinimas ant vamzdžio ritės reiškia krosnies laiką, transportavimą ir grafiko poveikį. Praleidus jį, nes C22 HAZ jo nereikia, ten yra tikri pinigai.
Taip pat galioja ir atvirkščiai: jei jūsų paslauga yra grynai sumažinta, o C276 tvarko ją už mažesnes medžiagų sąnaudas ir lygiavertį našumą, naujovinimas į C22 reiškia pinigų išleidimą chemijai, kurios nenaudosite. Sprendimą turėtų lemti aptarnavimo sąlygos, o ne lydinio pavadinimas.
6 klausimas: kokių dydžių ir formų iš tikrųjų galiu užsisakyti?
C22 vamzdis yra tų pačių formų ir standartų kaipC276- ASTM specifikacijos vienodai apima abi klases.
| Forma | Standartinis | Tipiškas diapazonas |
|---|---|---|
| Besiūlis vamzdis | ASTM B622 / ASME SB622 | NPS 1/2" – 24" (DN15 – 600), Sch 5S – XXS |
| Suvirintas vamzdis | ASTM B619 / ASME SB619 | Didesnio skersmens, 1 arba 2 klasės |
| Suvirintas vamzdis | ASTM B626 / ASME SB626 | Šilumokaitis ir prietaisų vamzdis |
| Iškirpti ilgius | - | Atsitiktinis (3–7 m) arba pritvirtintas prie piešinio, lygus arba nuožulnus pagal ASME B16.25 |
Dauguma mūsų užklausų yra dėl ASTM B622 besiūlių vamzdžių NPS 1/2" iki 6", Sch 40S ir 80S, atkaitinto tirpalu. Šilumokaičiams, naudojamiems oksiduojančioje ar mišrioje -rūgštyje, ASTM B626 vamzdis yra įprastas iškvietimas. Jei brėžinyje nurodomas ASME kodas, nurodykite SB versiją (SB622 / SB619).
C22 suvirinimo metalo užpildas yra ERNiCrMo-10 (AWS A5.14). Nenaudokite C276 užpildo (ERNiCrMo-4) ant C22 netauriųjų metalų – cheminių medžiagų neatitikimas praranda HAZ pranašumą, už kurį mokate.
7 klausimas: kada turėčiau naudoti C276, o ne atnaujinti?
Žinojimas, kada neatnaujinti, verta daugiau nei bet kokia nuolaida. Likite su C276, kai:
Paslauga yra koncentruota druskos rūgštis aukštesnėje temperatūroje.C276 didesnis molibdenas (15–17 %) suteikia jam pranašumą grynoje redukuojančioje rūgštyje. C22 yra tinkamas, bet ne optimalus.
Paslauga yra grynai redukuojanti, be oksidacijos.Jei proceso srautas niekada nesikeičia oksiduodamas, C22 chromo pranašumas nenaudojamas.
Grynam chloridui reikalingas didžiausias atsparumas duobėms.C276 PREN (~69) yra didesnis nei C22 (~65). Vien tik jūros vandens duobėms C276 turi kraštinį kraštą -, nors praktiškai abu yra gerokai virš-nurodytų jūros vandens vamzdžiui.
Prieinamumas ir pristatymo laikas yra labai svarbūs.C276 turi platesnę pasaulinę atsargą. Jei projekto tvarkaraštis negali laukti C22 malūno ritinio, C276 yra pragmatiškas pasirinkimas.
Pakeičiate esamos C276 eilutės sekciją.Galimos skirtingos metalo suvirinimo siūlės tarp C22 ir C276, tačiau pakeitus panašią -prie-panašią medžiagą, esamos medžiagos suderinimas yra paprastesnis.
Jei nė viena iš šių sąlygų netaikoma, o jūsų paslauga susijusi su oksiduojančiomis rūgštimis, mišriomis srovėmis arba lauko -suvirintomis ritėmis, C22 yra sąžininga inžinerijos rekomendacija.
8 klausimas: kaip patikrinti, ar gaunu tikrą C22?
Trys pristatymo čekiai, tokie patys kaip ir C276, bet su skirtingais tiksliniais numeriais:
MTR sudėtis.Patvirtinkite Cr 20,0–22,5%, Mo 12,5–14,5%, W 2,5–3,5%, C Mažiau arba lygus 0,015%. Sertifikatas, kuriame nurodytas 16 % chromo, yra C276, o ne C{10}}. Tai dažniausiai pasitaikanti pakeitimo problema, nes fiziškai abi klasės atrodo identiškai.
PMI (XRF).Partijos testavimas rankiniu būdu turėtų patvirtinti Cr/Mo pirštų atspaudus. C22 rodo žymiai daugiau chromo nei C276 -, skirtumas yra aiškus kalibruotame prietaise.
ASTM G28 A metodo sertifikatas.Jei norite atlikti svarbią paslaugą, pažymėkite G28A korozijos laipsnį. Maždaug 0,3 mm per metus vertė atitinka tinkamai atkaitintą C22. Didesnė nei 0,6 mm per metus vertė rodo netinkamą terminį apdorojimą arba netinkamą medžiagą.
DUK
Ar Hastelloy C22 yra geresnis nei C276?
Nė vienas nėra visuotinai geresnis. C22 yra geresnis oksiduojantis ir mišriai oksiduojantis-redukuojantis ir kaip-suvirintas gaminys. C276 yra geresnis grynai redukuojant rūgštį ir turi šiek tiek didesnį atsparumą duobėms. Teisingas klausimas yra "kuris tinka mano paslaugai?"
GaliC22 vamzdisnaudoti jūros vandenyje?
Taip - ir C22, ir C276 puikiai tinka jūros vandeniui. C22 kritinė plyšio temperatūra yra šiek tiek aukštesnė, o tai svarbu flanšinėse jungtyse ir po{5}}nuosėdose. Daugeliui jūros vandens vamzdžių bet kurio lydinio yra daugiau nei pakankamai, o pasirinkimą lemia antrinės cheminės paslaugos ir prieinamumas.
Ar C22 vamzdžiui reikia po-suvirinimo terminio apdorojimo?
Nr. C22 sukurtas kaip -suvirinimo paslauga -, jo chemija slopina HAZ kritulius, kurie veikia C276. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pirkėjai atnaujina nuo C276 iki C22 suvirintų vamzdžių ritėms.
Kokia yra maksimali C22 vamzdžio eksploatavimo temperatūra?
Korozijos priežiūrai, maždaug 650 laipsnių. Virš to antrinės fazės nusėda ir sumažėja atsparumas korozijai. Dėl slėgio projektavimo patikrinkite ASME II skyriaus D dalies leistinus įtempius jūsų projektinėje temperatūroje.
Kokį užpildą naudoti C22 vamzdžio suvirinimui?
ERNiCrMo-10 (AWS A5.14). Nenaudokite C276 užpildo (ERNiCrMo-4) ant C22 -, nes cheminės sudėties neatitikimas sumažina suvirinto HAZ atsparumą korozijai, už kurį mokate.
Ar ketinate naudoti C22 vamzdį oksiduojančios, mišrios{1}rūgšties arba lauko{2}}suvirinimo paslaugai?
HUITONG reikmenysHastelloy C22(UNS N06022, 2.4602) besiūlis ir suvirintas vamzdis pagal ASTM B622/B619 su EN 10204 3.1/3.2 MTC, PMI patvirtinimu ir ASTM G28 sertifikatais pagal užsakymą. Dydžių sąrašą ir aptarnavimo sąlygas siųskite elmarket@htpipe.comarba WhatsApp+86-19339900201- ir jei C276 labiau tinka jūsų paslaugai, mes jums pasakysime prieš mokėdami už jums nereikalingą naujovinimą.





